Кураторська робота

Звіт

про роботу кураторів факультету АМ та Р за 2016 рік

Кураторська робота на факультеті АМтаР виконувалася у першому півріччі викладачами 4-х кафедр, а у другому півріччі – викладачами 2-х кафедр.

Куратори факультету у першому півріччі

Група

ПІБ куратора

Кафедра

Бали

Старший куратор – ст. викл. Лагерна Світлана Ігорівна

 

1 курс

 

А-10

Тітлова Ольга Олександрівна

АТП і РС

45

 

Аэм-10

Ковальчук Дмитро Андрійович

АТП і РС

40

2 курс

 

А-20

Єгоров Віктор Богданович

АТП і РС

45

 

А-21

Гурський Олександр Олександрович

АТП і РС

35

 

Аэм-20

Леонтєва Ірина Олександрівна

АТП і РС

19

3 курс

 

А-30

Денисенко Андрій Володимирович

КС та УБП

20

 

А-31

Нужна Наталія Володимирівна

ВМ

35

 

А-32

Осадчук Євген Олександрович

ВМ

46

 

Аэм-30

Вайндфельд Ельдар Йосипович

Е та М

21

 

Ат-10

Трубніков Валерій Анатолійович

АТП і РС

19

 

Аэмт-10

Галіулін Анатолій Агзамович

Е та М

43

 

Куратори факультету у другому півріччі

Група

ПІБ куратора

Кафедра

Бали

Старші куратори – ст. викл. Лагерна Світлана Ігорівна

доц. Світий Іван Миколайович

1 курс

 

 

А-10

Пушкин Олександр Олександрович

АТП і РС

20

 

Аэм-10

Вайндфельд Ельдар Йосипович

Е та М

5

 

 

 

А-20

Тітлова Ольга Олександрівна

АТП і РС

25

 

Аэм-20

Ковальчук Дмитро Андрійович

АТП і РС

20

 

 

 

А-30

Єгоров Віктор Богданович

АТП і РС

25

 

А-31

Гурський Олександр Олександрович

АТП і РС

35

 

Аэм-30

Галіулін Анатолій Агзамович

Е та М

25

 

 

 

Ат-10

Левінський Максим Валерійович

АТП і РС

40

 

Аэмт-10

Тутаєв Сергій Валерійович

Е та М

10

Кураторська робота проводилася у відповідності до планів кураторської роботи факультету.

З метою забезпечення безпеки життєдіяльності студентів, виконання правил внутрішнього розпорядку в академії та гуртожитках, на кураторських годинах було проведено наступні інструктажі: «Інструктаж з безпеки життєдіяльності підчас літніх канікул», «Вступний інструктаж з безпеки життєдіяльності в ОНАХТ», «Інструктаж з пожежної безпеки», «Інструктаж з правил поведінки у гуртожитках ОНАХТ», «Інструктаж про заборону тютюнопаління та дресс-код в ОНАХТ», «Інструктаж з попередження правопорушень», «Позаплановий інструктаж з пожежної безпеки і поведінки у надзвичайних ситуаціях», «Інструктаж з безпеки життєдіяльності підчас зимових канікул» та «Інструктаж з безпеки життєдіяльності на залізниці».

На протязі року проводилися кураторські години на різні тематики: «Україна єдина країна», кураторські години, присвячені Дню народження Одеси, дню народження академії, бесіди про Корпоративний кодекс ОНАХТ, до дня працівника харчової промисловості, Міжнародного жіночого Дня, Річниці з дня народження Т.Г. Шевченка, Дня визволення Одеси, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

5 квітня 2016 року старший куратор Лагерна С.І. організувала на факультеті АМтаР відкриту кураторську годину, на якій було порушено тему «Поезія в житті людини». На заході була присутня старший куратор академії Леонова Л.Є., кураторы академічних груп та студенти факультету. Студенти читали вірші великих поетів та свої власні твори. Присутні послухали поезію в виконанні відомих акторів театру та кіно, завдяки мультимедійній техніці.

В кожній групі проводилися кураторські години, на яких велися бесіди про успішність та відвідуваність занять.

Для знайомства та долучення студентів-першокурсників до традицій академії, кураторами було проведено відвідування музею історії академії.  

В травні та жовтні куратори 1-го курсу прийняли участь в туристичному переході ОНАХТ  по трасі здоров’я.

В квітні 2016 року традиційно було проведено Тиждень факультету, в якому куратори приймали активну участь. Старший куратор  факультету Лагерна С.І. організувала змагання з гри «Крокодил» серед студентів 3-го курсу факультету, в якій студенти демонстрували терміни майбутньої спеціальності. Було переглянуто науково-популярні фільми «Мікропроцесори» та «Метрологія» для студентів 2-го курсу.

З метою посилення боротьби з тютюнопалінням 15 листопада 2016 року старшим куратором факультету доц. Світим І.М. було організовано та проведено відкриту кураторську годину на тему «Ще раз про шкоду тютюнопаління». У ході заходу було продемонстровано витяги з двох документальних фільмів: «Українські сенсації: дело табак» і «Табак. Секреты манипуляции». На заході були присутні близько 100 студентів 1…4 курсів факультету АМ та Р та інших факультетів, заступник декана факультету Лагерна С.І., старший куратор академії Леонова Л.Є., куратори факультету Гурський О.О. та Левінський М.В. Завершальне слово з заходу взяла старший куратор ОНАХТ Леонова Л.Є. Вона відзначила актуальність та корисність заходу, побажала молоді винести щонайбільше користі з отриманої інформації.

У рамках заходів з правового виховання 21 листопада 2016 р. старшим куратором факультету доц. Світим І.М. було організовано загальнофакультетську кураторську годину. В якості спікера заходу було запрошено доцента кафедри соціології, історії, філософії і права Іванов Є.В. У ході заходу спікер висвітлив питання конституційних змін щодо реформи судочинства в Україні, а також питання правового нігілізму. Також спікер відповів на запитання аудиторії з приводу антикорупційних заходів в системі судочинства. На заході були присутні 41 студент 2…4 курсів факультету, а також куратори факультету Тітлова О.О., Гурський О.О. та Левінський М.В.

У рамках заходів із святкування річниці і вшанування пам’яті жертв Революції гідності і достоїнства 28 листопада 2016 року старшим куратором факультету доц. Світим І.М. організовано та проведено загальнофакультетську кураторську годину. У ході заходу було переглянуто документальний фільм про хронологію подій на Майдані під час Революції. На заході були присутні біля 50 студентів 1…3 курсів факультету, а також куратори факультету Єгоров В.Б., Левінський М.В. та Гурський О.О.

У рамках заходів із вшанування жертв Голодоморів та жертв політичних репресій 30 листопада 2016 року старшим куратором факультету доц. Світим І.М. організовано та проведено кураторську годину, приурочену вшануванню пам’яті жертв Голодоморів 1921-1922, 1932-1933 та 1946-1947 років. У ході заходу студентам було коротко надано довідкову інформацію з Голодоморів в Україні, переглянуто кілька відеороликів, що включали хронічку тих страшних подій. У заході прийняли участь 20 студентів 2-го курсу факультету, заступник декана факультету Лагерна С.І., куратор факультету Левінський М.В.

Кураторами було організовано екскурсії по місту,  відвідування музеїв, театрів міста Одеси.

         Студенти 1, 2, 3 курсів з кураторами факультету відвідали Український драматичний театр і переглянули вистави «Метод Грёнхольма» та «Город моего детства» а також Одеський театр музикальної комедії та переглянули виставу «Бал в Савойї».

Для підвищення ерудованості студентів, куратори відвідують лекції Інституту культури ОНАХТ. За 2016 рік було відвідано такі лекції Інституту культури:

1. Сторінки історії розвитку електротехніки. Доц. Галіулін А.А.

2. Сучасні погляди на всесвіт. Доц. Рибін Б.С.

3. Математика і життя.  Ст. викладач Малаксіано Т. Г.

Студенти прийняли участь в благодійних акціях міста. Так, в квітні 2016 року проведено тиждень донорства.  В акції прийняли участь 16 студентів факультету.

Для забезпечення порядку в гуртожитках академії та вирішення побутових проблем студентів факультету старші куратори та куратори систематично (у відповідності до графіку та позапланово) відвідували гуртожитки №3, №7, №4, про що зроблено відповідні записи в журналах чергувань.

Куратори факультету працюють з відстаючими студентами, слідкують за відвідуваністю занять та успішністю.

Слід зазначити, що усі визначні події кураторської роботи регулярно висвітлюються на сайті «Студентське життя ОНАХТ» http://studlifeonaft.org.ua/news.php?id=371 та на сайті кафедри АТП і РС http://www.aip.onaft.edu.ua/news .

 

Старший куратор факультету АМ та Р Світий І.М.